Translation

Překlady textů

Prompt and accurate quality translations carried out by native speakers in full accordance with the original text. Our languages are English, Czech, Russian and Japanese.

Naše ceny za překlady v jazykových kombinacích čeština ↔ angličtina, čeština ↔ ruština a angličtina ↔ ruština se pohybují mezi 200 a 320 Kč za normostranu (NS, 1800 znaků vč. mezer). Od čeho se odvíjejí?

Žijeme v době rapidně se vyvíjejících technologií umělé inteligence a jejich stoupajícího použití v mezijazykové komunikaci v podobě tzv. strojových překladů (machine translations). Je však třeba si uvědomit, že – jako ostatně u každé technologie – i zde platí rčení „dobrý sluha, ale zlý pán“. Nevhodné uplatnění strojového překladu bez odpovídající kontroly jazykovým odborníkem může vést ke vzniku textů, které sice na první pohled vypadají smysluplně, avšak při bližším zkoumání na nich najdeme fatální terminologické nedostatky, nekonzistence apod.

Proto v GLB tyto technologie využíváme citlivě a pouze tam, kde je to na místě – např. u delších technických textů s vysokou mírou opakování, kde také nabízíme ceny na dolní hranici našeho cenového rozpětí, tj. 200 Kč/NS. U právních a uměleckých textů, pro které využití strojového překladu není vhodné, nabízíme sazbu 280 Kč/NS (s možností uplatnění množstevní slevy u delších textů). Cena 320 Kč/NS se uplatňuje při expresních termínech (při překladu více než 7 NS do 24 hodin).

Pro překlady z Japanese do češtiny, angličtiny či ruštiny se pak uplatňuje jednotná sazba 500 Kč/NS.

Pro nacenění konkrétního textu ve vámi požadovaném termínu prosím využijte náš email.

Překlady písňových textů

Spektrum našich překladatelských služeb zahrnuje také překládání textů písniček do angličtiny. Jedná se o službu vyhledávanou autory a interprety, kteří se chtějí prosadit na mezinárodní scéně a rozšířit svoje publikum.

Při překladu písně musíme usilovat nejen o to, aby cílová podoba vyjadřovala původní smysl, ale rovněž o zachování rozměru, rýmů a o snadnou vyslovitelnost tak, aby se dala dobře zpívat. Ke každému dílu přistupujeme individuálně a v závislosti na náročnosti konkrétního textu se cena písničky standardního formátu, tj. 2-3 sloky + refrén(y) může kolísat v rozpětí 2 až 20 tisíc korun.